2245 görüntülenme 18 Ağustos 2018
AĞUSTOS 2018: ‘EYLÜL-KASIM, ERKEN SEÇİM OLMASI GEREKİYOR’

AKP'de yeni sistemin ilk kongresi bugün Ankara'da yapılıyor. NTV canlı yayınına konuk olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, "Yerel seçimler öne çekilebilir mi?" sorusuna "Ekim, Kasım gibi veya Eylül, Ekim, Kasım gibi olması gerekir" yanıtını verdi.

HAZİRAN 2018: ‘ERKEN SEÇİM YOK’

AKP sözcüsü Mahir Ünal geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, erken seçim tartışmalarına son noktayı koymuş ve Ünal " erken seçim tartışmalarını doğru bulmuyoruz" demişti. İşte Ünal'ın o açıklaması;

‘ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARINI DOĞRU BULMUYORUZ’

"Henüz bir seçim bitmiş ve seçimin sonucunda seçmen Türkiye'de oluşturulmak istenen kaygı, endişe gibi konularda bir tavır ortaya koymuş, yeniden erken seçim çalışmaları tartışmalarını doğru bulmuyoruz. Türkiye'nin birinci önceliği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçirilmesidir. Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları erken seçime destekmiş gibi sunuluyor. Türkiye yeni bir erken seçimden çıktı. Türkiye güvenle önüne bakıyor. Güvenlik, kadınlarımız, çocuklarımız, sınır güvenliği gibi çok önemli gündem konuları var. Yeniden erken seçim tartışmasının getirilmesini doğru bulmuyoruz. Gündemimizde bir tartışma söz konusu değil."

Yerel seçimler normal şartlarda Mart 2019 tarihinde yapılacak.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ