Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Aralık 2016 ( 40617 görüntülenme )

Rasim Ozan Kütahyalı'ya HAPİS YOLU!

KÜTAHYALI İFADE VERMEYE BİLE GİTMEMİŞ...

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı'nın geçtiğimiz ağustos ayında kaleme aldığı "Türk Futbolu ve FETÖ" başlıklı yazısında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'e iftira ve hakaret ettiği gerekçesiyle 6 yıl 4 aya kadar hapsi istendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şikayetçi Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir aracılığıyla suç duyurusunda bulunduğu belirtildi. Suç duyurusunda Rasim Ozan Kütahyalı'nın "Türk Futbolu ve FETÖ" başlıklı yazı ve içeriğinde hakaret ve iftira suçlarının işlendiği iddia edildi. 

Suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldığı ifade edilen iddianamede, ifadeye çağrı müzekkeresine rağmen şüpheli Kütahyalı'nın savcılığa müracaat etmediği kaydedildi.


6 YIL 4 AYA KADAR HAPSİ İSTENDİ

İddianamede şüpheli Rasim Ozan Kütahyalı'nın "Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" ve "İftira" suçlarından 1 yıl 3 aydan 6 yıl 4 aya kadar hapsi talep edildi.
İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederse , şüpheli Rasim Ozan Kütahyalı önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

KÜTAHYALI DAHA ÖNCEDE CEZA ALMIŞTI

Fatih Terim'in şikayeti üzerine, Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı hakkında "Haberleşmenin gizliliğini ihlal" suçundan da daha önce dava açılmıştı. Mayıs ayında görülen davada Kütahyalı "Haberleşmenin gizliliğini ihlal" suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırılmış, ayrıca "Hakaret" suçundan da günlüğü 50 TL'den 9 bin 150 TL adli para cezasına çarptırılmıştı. 

Kütahyalı'nın para ve hapis cezası ise ertelenmemişti.

Kaynak: DHA
Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'ın Başkanlık Derdinin Altında Bakınız Ne Yatıyormuş... Saray'daki Gizli Tarikat Yazıldı... MHP Milletvekili Adayı İntihar Etti! İsrail Türkiye'den Bakınız Ne İstiyormuş... Ve Sonunda ABD Baklayı Ağzından Çıkardı... O Ünlü "ÜST AKIL" Bakınız Kimmiş... Halidi Nakşibendi Tarikatının Kurucusu Şeyh Halidi Bağdadi Kimdi? WikiLeaks Damat Berat'ın Belgelerini Yayınladı...

Sizin İçin Seçtik!

KAPAT
Bakınız Türk Ordusu Neden Suriye'deymiş...