Makaleler
03 Aralık 2016 ( 129794 görüntülenme )

İşte 2017'de Başımıza Gelecekler...

Başımıza Gelecekler, Sessiz Kalırsak Eğer…

Erdoğan yeni bir siyaset değil, ardında tam yüz yıl var.

Ve bu siyaset küresel destekli…

Yani?

Yani Erdoğan siyaseti içimizdeki Truva Atı!

İster Erdoğan’ın müridi olduğu Tarikat’tan alın…

İster adına Kürt isyanları denilmiş başkaldırılardan alın…

İsterseniz bugünkü BOP, BİP ve Bizans’tan alın…

HEPSİ AYNI KAPIYA ÇIKAR…

Eğer bu ülkede Erdoğan siyaseti küresel siyasetin tam ve eksiksiz bir parçası ise, yarından tezi yok başımıza gelecekler bellidir, izin verirsek eğer…

Öncelikle anayasa değiştirilecektir.

‘İleri demokrasi’ adı altında insanlarımız etnik ve dinsel farklılıklar temelinde ayrıştırılması sürecektir. 

Bunda da hedef Alevi kökenli kardeşlerimiz olacak, onlara sanki yeni haklar tanınıyormuş gibisinden mezheplerine vurgu yapılmak suretiyle Tarikatın Sünni İslam çıkışı güçlendirilecek ve bu şekilde bu siyaseti geri dönülemez bir biçimde kökleşmesi sağlanacaktır. İşte buna teo-strateji diyorlar; insanların inanç biçimleri üzerinde oynayarak bunu siyasi güce dönüştürmek…

Öte yanda…

PKK terör örgütü üzerinden Kürt kökenli insanlarımızın tıpkı son yüzyıldır yapıldığı gibi Kürt kimliğine vurgu yapılmaya devam edilecek; bu da Kürt sorununu çözmek için değil, aslında bu coğrafyada yaşayan Ermeni, Rum, Nasturi, Keldani, Yezidi, Asuri gibi dinsel ve mehsepsel farklıların öne çıkarılması sağlamak için yapılacaktır.

Bu neye yolaçacak; Başkanlığa, Başkanlık altında yapılacak yeni düzenlemelerle bir olan Türk Milletinin parça parça birbirinden koparılmasına…

Ama en önemlisi…

Türk ve Atatürk kavram ve değerlerinin yozlaştırılması, anayasadan çıkarılarak Anadolu’daki Türk hakimiyetinin silinmesi, unutturulmasına gidecektir bu iş…

Bu çerçevede, sözde ‘İnsan hakları’ adı altında Kürt etnik kimliği üzerinden ülkemizin bir kısmında ayrı bir devlet yapısı ortaya çıkacaktır ki, zaten KCK anayasası önceden hazırlanmış, fiilen de PKK terör örgütü eliyle halen uygulanmaktadır.

Bu noktada amaç; bölgedeki Ermeni çıkarları, onu takip eden diğer Nasturi, Keldani, Asuri gibi küçük grupların çıkarlarını Kürt kimliği altında örtülemek olacaktır.

Dahası…

‘Dinlerarası diyalog’ adı altında Anadolu’nun kapıları Haçlı misyonerliğine açılacaktır. Bunu Anadolu yaşayan Müslümanların Hıristiyanlaştırılmasına kadar sürecektir, belki yüz yıl sonra…

Tüm bunlara uygun olarak, ‘Özel okullar’ yeniden yapılandırılacak, Cumhuriyet değerleri üzerinde yükselmesi gereken milli eğitmden uzaklaşılarak, çocuklarımızın akıl yönetimi ele geçirilecektir.

Amaç, Türk tarih ve kültürüne gelecek nesilleri yabancılaştırmak olacaktır.

Bu çerçevede özelleştirmeler sürecektir.

Devletin elinde millete ait hiçbir kaynak kalmayacak, bu kaynakların satışı ve %51 hisse devri yoluyla yönetimi Üst Aklı yönetenlerin eline geçecektir.

Ve tüm bunlar da neden yapılacaktır biliyor musunuz; Anadolu’nun insan ve ekonomik kaynak yönetimini ele geçirmek, Anadolu’daki Türk varlığı ve kimliğini zaman içerisinde tarihten silmek ve böylece Haçlı seferlerini sona ulaştırmak için; eski Roma ve Bizans’ı yeniden dünyaya getirmek için…

Devamında…

Millet gitgide fakirleştirilecek ta ki sesi soluğu çıkmaz oluncaya kadar…

Bankaların yabancılara satışı ve kredi kartları eliyle halkı boğazına kadar borçlandırma işleri bu çerçevede düşünülmelidir.

15 Temmuz darbe teşebbüsüne de bu çerçevede bakılmalıdır.

Bu ihanetin hedefinde Türk Milleti ve Türk Ordusu vardır.

Tarihte ilk kez Türk Milleti kendi ulusal ve en büyük silahlı gücü olan ordusuyla karşı karşıya getirilmiştir.

Türk Milletinin, geçmişten günümüze yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında güven açısından ilk sırada yer alan ordusuna güvenemez bir hale düşürülmesi hedeflenmiştir.

Türk Ordusunun temelini teşkil eden disiplin tarihinin en ağır darbesini ve askerin birbirine olan güveni kabul edilemeyecek ölçüde sarsılmıştır.

Belki de amaç da budur; işte bu da baştan beri anlattığımız küresel Üst Akıl’ın küresel projesine karşı çıkabilecek güce sahip olan bu büyük silahlı gücü etkisizleştirmektir!

Şimdi tüm bu sayılanlara Kıbrıs’ta Rumlar, Irak’ta Barzani, Kafkas’ta Ermeniler, Ege’de Yunanlılar ve Ortadoğu’da İsrail’in tarihten gelen emelleri de eklenmelidir.

Bunların yaratacağı yaşamsal riskler de şimdiden gözönüne alınmalıdır.

Ve bugüne baktığımızda gördüğüm büyük kıskaçtır; ABD-AB-İsrail ve de Rısya eliyle tezgahlanmış büyük bir kıskaç!

Eğer ki, baştan sona adım adım izlediğimiz küresel Üst Akıl gerçekten de ülkemizdeki siyaseti fiilen yönetiyorsa, bu yönetici siyasetin önümüzdeki süreçte yapabilecekleri işte bunlardır.

Bu bir kehanet değildir.

Tarihten ders çıkarıp geleceğe bakabilmek ve geleceği görebilmektir.

Umarız önümüzdeki süreç bizi yanıltır.

Yaşayıp göreceğiz, tabi tüm bunlara izin verirsek eğer…

 

Erdal Sarızeybek

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ