Makaleler
08 Aralık 2016 ( 27400 görüntülenme )

İsrail Türkiye'den Bakınız Ne İstiyormuş...

ABD-İsrail’in hedeflerine giden yollar…

ABD’nin bölge ülkelerini parçalamak niyeti biliniyor ama bu niyetin hangi stratejiyle hangi yol haritasıyla gerçekleştirilmek istendiği bilinmiyor. Elimizde BOP Haritası var ancak bu haritanın uygulama planı ülkemizde nedense gündeme gelmiyor. Oysaki bu strateji açığa çıkarılmadan Türkiye’yi nasıl bit tehdidin beklediğini görebilmek kolay değil.

“Orta Doğu’da sınırları değiştireceğiz” diyen ABD’nin, bu amaçla ortaya koyduğu siyasetin temelinde İsrail’in bu planı yatmaktadır. Bakınız ABD’nin BOP haritasına, ayrıştırmanın etnik ve dinsel temelde olduğunu göreceksiniz…

 BOP Haritasında 22 ülkede yaşayan insanların etnik-dinsel farklılıklarını esas almıştır. Haritanın nasıl hayata geçirileceği ise 1980’de İsrail İçin Strateji başlıklı planla belirlenmiştir.   

 Hatta o dönemde, NATO toplantılarında bu haritayı gören Türk subayları toplantıyı terk etmiş, tepki göstermiş olmasına karşın siyasetin hiç sesi çıkmamıştır. Siyasetin sessizliği medyaya yansımış, birkaç gün yazılan çizilen bu ABD planı medyada unutulup gitmiştir.

 Neydi bu plan?

 2006 yılında ABD Silahlı Kuvvetler Dergisinde “Kanlı Sınırlar” üst başlığıyla bir makale yayınlandı. Yazan, ABD’li emekli albay Ralph Peter’s Makale ekinde hepimizin bildiği BOP haritası bulunuyor. 

 Ralph Peter’s’in Orta Doğu da sınırların değiştirilmesine ilişkin stratejik önerileri açık ve nettir. 

Makalede geçen bir cümle ise tüyler ürperticidir; “5,000 yıllık tarihten bir diğer kirli sır da şudur: Etnik temizlik işe yarar”,  tıpkı Bosna’da yaptıkları gibi...

 Bugün “demokrasi getireceğim” diyerek Irak’ı işgal eden ABD’nin, bu ülkede yaptığı şu an için nedir? Etnik temizlik!

Bakın Irak’a, insanlar birbirini öldürüyor!

Kim kimi öldürüyor; Şiiler Sünnileri, Sünniler Şiileri, bir etnik çatışma sürüp gidiyor ama Barzani’den ölen yok

Nedir bu? Etnik temizlik!

Kim için? Kürdistan için!

Niye Kürdistan? 

Bir Kürdistan projesi Anadolu ile Asya’nın fiziki bağını kesiyor ve bölgedeki üç büyük ülkeyi parçalıyor!’

ABD-AB-İsrail, ortak hedefi Türkiye olan bu planda anlaşmıştır.  Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecini dikkate alarak görev paylaşımını da yapmıştır; AB ülkeleri bu projenin siyasi ayağını teşkil edecek, İsrail bölgesel stratejiyi belirleyecek, ABD ise silahlı güç kullanacaktır.

 İşte bu noktada İsrail’in güvenlik planı devreye girmektedir. İsrail planına göre bir yandan bölge ülkelerini etnik ve dini temelde parçalayacak, öte yandan da kurulacak bir Yahudi Kürdistan devleti ile ezeli düşmanı olduğu Araplar karşısında, Arap olmayan bir müttefik devlet yaratacaktır, planları budur.

 Projenin asıl ise hedefi; Türkiye ve Türk Milleti’dir!

 Durum budur ama tüm planlarda unutulmuş olan bir güç var, hesaba katılmayan bir güç var; o da TÜRK MİLLETİ!

 Bu plan ve proje sahiplerine karşı zamanda kurutuluş savaşı vermiş ve kazanmış olan bir ulus, varlığı ve bekasının tehlikeye düştüğünü gördüğünde, aynı savaşı vermekten hiç kaçınmayacaktır…

 Erdal Sarızeybek

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ