Reklamlar
Anasayfa » Haber
05 Aralık 2016 ( 20056 görüntülenme )

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden HARÇLA İlgili Açıklama...

Ehliyet harcı yok...

Emniyet Genel Müdürlüğünce sosyal medyada gündeme getirilen, sürücü sağlık raporlarının devlet hastanelerinden 350-400 lira bedel ödenerek alınacağına yönelik haberin gerçekle ilgisi bulunmadığı bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, sosyal medyada, "2017 Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporları devlet hastanelerinden 350-400 lira civarında bedel ödenerek alınacak" şeklinde haber ve duyuruların paylaşıldığı ifade edildi.

Sürücü sağlık raporlarının "Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik" hükümleri kapsamında, aile hekimliği, devlet hastaneleri veya özel hastanelerden alınmaya devam edileceği bilgisinin verildiği açıklamada, sosyal medyadaki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğünce de herhangi bir çalışmanın yapılmadığını kaydedildi(aa).

Yani...

Ehliyet değiştirecekler aile hekimliklerinden sağlık raporunu alacak ve bunun için harç parası ödemeyecek.

Aile hekimliği gerek görürse başvuran kişiyi tam teşekküllü hastanelere sevk edebilecek. Yoksa raporu kendisi verecek.

Son durum bu...

Erdal Sarızeybek


Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 Temmuz Darbesinde Hiç Sorulmayanlar... AKP'nin MUSUL Siyasetinin Altından Bakınız Kim Çıktı... ALMANYA'DA ŞOK TERÖR İHBARI! Bakınız APAR TOPAR Türk Ordusu Neden Suriye'ye Gönderilmiş... İşte 2017'de Başımıza Gelecekler... Darbe Soruşturmasında GARİP OLAY! HDP Operasyonunda AĞIR ŞOK!.. Darbe Soruşturmasında AKIL ALMAZ İDDİANAME!

Sizin İçin Seçtik!

KAPAT
CHP'li Vekilden Yeri Yerinden Oynatacak İddia!