Reklamlar
Anasayfa » Haber
05 Aralık 2016 ( 20034 görüntülenme )

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden HARÇLA İlgili Açıklama...

Ehliyet harcı yok...

Emniyet Genel Müdürlüğünce sosyal medyada gündeme getirilen, sürücü sağlık raporlarının devlet hastanelerinden 350-400 lira bedel ödenerek alınacağına yönelik haberin gerçekle ilgisi bulunmadığı bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, sosyal medyada, "2017 Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporları devlet hastanelerinden 350-400 lira civarında bedel ödenerek alınacak" şeklinde haber ve duyuruların paylaşıldığı ifade edildi.

Sürücü sağlık raporlarının "Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik" hükümleri kapsamında, aile hekimliği, devlet hastaneleri veya özel hastanelerden alınmaya devam edileceği bilgisinin verildiği açıklamada, sosyal medyadaki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğünce de herhangi bir çalışmanın yapılmadığını kaydedildi(aa).

Yani...

Ehliyet değiştirecekler aile hekimliklerinden sağlık raporunu alacak ve bunun için harç parası ödemeyecek.

Aile hekimliği gerek görürse başvuran kişiyi tam teşekküllü hastanelere sevk edebilecek. Yoksa raporu kendisi verecek.

Son durum bu...

Erdal Sarızeybek


Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü Nakşibendi Şeyhi BAKINIZ KİM ÇIKTI... Yok artık!... İşte PKKHOLDİNG!.. Bakın İçinde Neler Varmış... O Ünlü "ÜST AKIL" Bakınız Kimmiş... Barzani'nin Amcası Ünlü Tarikat Şeyhi Ahmed Bakınız Ne Yapmış... FLAŞ!.. ABD Bakınız Hangi Devleti UYARDI! ŞOK!.. Adana'da Ermenilerden Toprak Talebi! İran'dan BARZANİ'YE AĞIR ŞOK! AKP'li Vekil'den ECEVİT Hakkında Ahlaksız İddia...

Sizin İçin Seçtik!

KAPAT
ALMANYA'DA ŞOK TERÖR İHBARI!