Reklamlar
Anasayfa » Haber
05 Aralık 2016 ( 20050 görüntülenme )

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden HARÇLA İlgili Açıklama...

Ehliyet harcı yok...

Emniyet Genel Müdürlüğünce sosyal medyada gündeme getirilen, sürücü sağlık raporlarının devlet hastanelerinden 350-400 lira bedel ödenerek alınacağına yönelik haberin gerçekle ilgisi bulunmadığı bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, sosyal medyada, "2017 Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporları devlet hastanelerinden 350-400 lira civarında bedel ödenerek alınacak" şeklinde haber ve duyuruların paylaşıldığı ifade edildi.

Sürücü sağlık raporlarının "Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik" hükümleri kapsamında, aile hekimliği, devlet hastaneleri veya özel hastanelerden alınmaya devam edileceği bilgisinin verildiği açıklamada, sosyal medyadaki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğünce de herhangi bir çalışmanın yapılmadığını kaydedildi(aa).

Yani...

Ehliyet değiştirecekler aile hekimliklerinden sağlık raporunu alacak ve bunun için harç parası ödemeyecek.

Aile hekimliği gerek görürse başvuran kişiyi tam teşekküllü hastanelere sevk edebilecek. Yoksa raporu kendisi verecek.

Son durum bu...

Erdal Sarızeybek


Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Önce Pusu Kurdular... Sonra Türk Subaylarını Astılar... KİMDİ BUNLAR? Vay be!.. Bakınız bu Darbe Kime Karşı Yapılmış... CHP'li Vekilden Yeri Yerinden Oynatacak İddia! Arınç'ın Evini Aramaya Giden Albay'ın Başına Gelmedik Kalmadı... Canlı Tanık anlatıyor... ŞOK!.. Darbeyi Tezgahlayan Bakın Kaç Kişiymiş... Ve Sonunda ABD Baklayı Ağzından Çıkardı... İşte Erdoğan'ın Barzani Aşkı... Bakınız Nedenmiş... İşte BOP'un TÜRKÇE Tam Tercümesi... Bakınız Ne Demiş...

Sizin İçin Seçtik!

KAPAT
Sevr'in Altındaki Ünlü Tarikatın Büyük Şeyhi Bakın Kimmiş...