Makaleler
04 Aralık 2016 ( 65088 görüntülenme )

CHP'li Vekilden Yeri Yerinden Oynatacak İddia!

GÜL, GÜLEN'E ARACI OLDU


TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun CHP'li Üyesi İzmir Milletvekili Aytun Çıray, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Dışişleri Bakanlığı sırasında Fethullah Gülen'in yeşil kart almasına referans olduğunu söyledi.

"Siz yeri yerinden oynatacak olay mı arıyorsunuz? Alın size yeri yerinden oynatacak olay" diyen Çıray, T24'ten Hülya Karabağlı'ya açıklamalarda bulundu. 

Çıray, "Sayın Erdoğan 2004 yılında Başbakan olarak Amerika'ya gitti. Kendisine zamanın Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de eşlik ediyordu. Sayın Gül dönemin ABD Büyükelçisi Faruk Loğoğlu eliyle Amerikalılara bir mektup gönderdi. Hem de uluslararası gelenekler aykırı bir şekilde. Mektupta Fethullah Gülen övülüyor, eğitimci olduğu söyleniyor ve Amerika'da ikâmet edebilmesi için Yeşil Kart verilmesine referans olunuyordu" ifadelerini kullandı. 

'FETO, ERDOĞAN'IN PARTİ KURMAK İÇİN KENDİSİYLE GÖRÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLÜYORDU' 

Çıray'ın açıklamaları şöyle: 

"AKP'nin tipik davranış biçimi budur. Sıkıştıkları zaman geçmişe sığınıp, geçmişi suçlayarak kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Hatta bazen beceriksizliklerini örtbas etmek için Cumhuriyet dönemi yetmiyor Tanzimat Dönemi'ne kadar uzanıyorlar. Şimdi de Papa ile Feto'nun buluşması konusunda merhum Ecevit'e uzanmışlar. Hak'kın rahmetine kavuşmuş ve iddialara cevap verebilecek durumda değil ki. Üstelik o yıllarda FETO, Sayın Erdoğan'ın parti kurmak için kendisiyle görüştüğünü söylüyor." 

'ALIN SİZE YERİ YERİNDEN OYNATACAK OLAY' 

"Siz yeri yerinden oynatacak olay mı arıyorsunuz? Alın size yeri yerinden oynatacak olay: Sayın Erdoğan 2004 yılında Başbakan olarak Amerika'ya gitti. Kendisine zamanın Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de eşlik ediyordu. 

Sayın Gül dönemin ABD Büyükelçisi Faruk Loğoğlu eliyle Amerikalılara bir mektup gönderdi. Hem de uluslararası gelenekler aykırı bir şekilde… Mektupta Fethullah Gülen övülüyor, eğitimci olduğu söyleniyor ve Amerika'da ikâmet edebilmesi için Yeşil Kart verilmesine referans olunuyordu."

 'CEMAAT OKULLARI İÇİN ÖZEL GENELGE' "

Yine AKP'li Komisyon Üyesi, Dışişleri Bakanı Gül'ün 'Cemaat' okullarının korunup kollanması için yayınladığı genelge hakkında ne düşündüğünü de kamuoyuna açıklasın. Bütün bunları yapanların, "ne istediniz de vermedik" diyenlerin başka bir suçlu aramalarını anlıyorum. Akılları sıra suçu paylaştırmaya çalışıyorlar ama tutmaz. Üstelik ben bu örgütün büyüyüp gelişmesinde katkısı olan kim olursa olsun savunmam. 

Son olarak da 17 Aralık sonrası Sayın Koru'yu kimler Gülen'in ayağına gönderdi?"

Durum işte bu...

İster "F" ister "FETÖ", hangisinden yola çıksanız, tüm yollar AKP'ye çıkıyor...

Erdal Sarızeybek


Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ