Ana Sayfa
27 Kasım 2016 ( 5336 görüntülenme )

Bu ne Alçaklık! Ermeni Teröriste Türkiye'de ANIT MEZAR!

Yıl 2015..

Tunceli’de Türkiye ve Türk düşmanı terörist için anıt mezar yaptırılıyor. Mezar taşına kahramanlar diye yazılıyor. 

Açılış töreninde sözde soykırım iddiaları içeren pankartlar açılıyor. Dönemin mülki amiri, Cumhuriyet Savcısı ve diğer ilgili-yetkililer sadece izliyor. 

Sadece onlar değil, Hükümet de izliyor. 

Kimse de kalkıp siz kim oluyorsunuz? Buna nasıl cür’et edebiliyorsunuz demiyor. 

AGOS GAZETESİ YAZDI

Başlık şu: 

Dersim’in Nazımiye ilçesinde, soykırımın 100. yılında TİKKO yöneticilerinden Armenak Bakırcıyan’a ait anıt mezarın açılışı yapıldı.

AGOS gazetesinin 28 Nisan 2015 tarihli sayısında yer alan habere göre Tunceli’nin Nizamiye ilçesine bağlı Aşağı Doluca (Harık) köyünde terörist Armenak Bakırcıyan için yaptırılan anıt mezar törenle açıldı. 

Törene HDP Tunceli milletvekili adayları Alican Önlü ve Edibe Şahin, Tunceli Belediye Eş Başkanı Nurhayat Altun, HDP, DBP, DHF, EMEP, ESP, DERADOST, Partizan gibi dernek, parti ve örgütlerden temsilcilerin yanı sıra Yunanistan, Fransa ve başka ülkelerden gelen Ermeni diasporası üyeleri  katıldı.

Nazımiye ilçesi Perisuyu Nehri üzerine kurulan Pembelik Baraj gölü kıyısına yapılan anıt mezarın üzerinde Hırant Dink’in adının yanında çeşitli zamanlarda öldürülen Ermeni teröristlerin adı yazılı.

Güvenlik güçlerinin bilgisi dahilinde yapıldığı anlaşılan açılış töreninde üzerinde sözde soykırım iddialarının yazılı olduğu pankartlar nedeniyle Jandarma ile törene katılanlar arasında gerginlik yaşandı. 

Terörist Armenak Bakırcıyan, 1980 yılında, Elazığ Karakoçan’da jandarmayla giriştiği silahlı çatışmada öldürülmüştü.


Haberde 1935 yılında kurulan Tunceli ilinin adı yerine Dersim adının kullanılması ve teröristlerden “kahramanlar”  olarak söz edilmesi dikkat çekici…

Durum bu, soru şu: PKK Ermeni terör örgütü olduğuna göre AKP Hükümeti tam 14 yıldır kimle hangi sorunu çözmek için yola çıkmış ve hala aynı yolda yürüyor?

Erdal SarızeybekBunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ