Ana Sayfa
22 Kasım 2016 ( 16913 görüntülenme )

Bakınız APAR TOPAR Türk Ordusu Neden Suriye'ye Gönderilmiş...

İŞTE YENİ İSRAİL’İN SURİYE PLANI

 İsrail’in yeni stratejisi, etnik ve mezhepsel farklılar temelinde Müslüman ülkelerin iç savaşa kışkırtılarak birbirine kırdırılması, parçalanması ve İsrail’e müttefikler kurulması esasına dayanmaktır. 

 Suriye de İsrail’in hedefindedir.

 Lübnan’ın beş parçaya, Suriye’nin de beşten az olmamak üzere parçacıklara ayrılması tasarlanmıştır.

 İsrail planında yer alan şu hususlar bu tespitlerimizi tartışmasız bir şekilde kanıtlamaktadır:

  “…Batı cephesi yüzeyde daha problematik gözükse de aslında manşet olan olayların çoğunun son zamanlarda meydana geldiği Doğu cephesinden daha az karmaşıktır. Lübnan’ın beş bölgeye bölünmesi Mısır, Suriye ve Irak da dahil olmak üzere tüm Arap dünyası için bir başlangıçtır ve aslında Arap yarımadası şimdiden bu yolda ilerlemektedir.

 Suriye ve daha sonra Irak’ın feshi ve Lübnan’da olduğu gibi etnik ve dini bölgelere ayrılması İsrail’in uzun vadede Doğu cephesindeki bir numaralı hedefidir ve bunun için kısa vadede bu devletlerin askeri gücünün feshi ana hedeftir.

 Suriye etnik ve dini yapısına istinaden tıpkı bugün Lübnan’da olduğu gibi birkaç eyalete bölünecek ve kıyıda Şii-Alevi bir eyalet, Halep bölgesinde Sünni bir eyalet, Şam’da Kuzey komşusuna düşman olan bir diğer Sünni eyalet olacak ve Dürziler de belki bize ait olan Golan’da, mutlaka Havran’da Kuzey Ürdün’de  başka eyaletler kuracaklardır. Bu gelişmeler uzun vadede barış ve güvenlik için garantör olacaktır ve bu hedef bugün bile erişebileceğimiz bir noktadadır.”

  Bugün 22 Kasım 2016…

 Türk Ordusu Suriye’de, hem de Esad rejiminin karşı çıkmasına rağmen Suriye’de.

Ve Türk Ordusu, 15 Temmuz darbe ihanetinin hemen ardından gönderildi yani daha yaralarını saramadan.

Türk Ordusunun Suriye’deki varlığı bırakın toprak bütünlüğünü korumayı aksine silahlı muhalefeti güçlendirip parçalanmasını kışkırtıyor. Daha şimdiden Suriye’nin doğusu parçalandı bile, özerk yapılar çıktı, PKK kol geziyor, etrafına da Yezidi, Ermeni, Yahudi, Asuri azınlıkları toplanmış durumda.

 Ne yazık ki Suriye’nin düşürüldüğü bu duruma en fazla katkı sağlayan, muhalif unsurları kışkırtıp doğrudan destek veren tek Müslüman ülke de Türkiye oluyor, tıpkı Libya ve Mısır’da, tıpkı Irak’ta yaptığı gibi.

 Suriye’nin parçalanması, kopan parçalardan İsrail’e müttefik devletçikler kurulması planı küresel bir projedir. Bu durum İsrail’e Akdeniz’den Karadeniz’e uzanan bir koridor açma olanağı sağlayacaktır, izin verilirse eğer.

Bu durumda Anadolu’nun Asya ile bağı kesilmek, Anadolu yalnızlaştırılmak istenmektedir ki bu da SEVR projesidir.

Bugün Türkiye Yeni Osmanlı çığlıklarıyla toprak kazanma peşinde değil, aksine elindeki toprakları BAŞKANLIK kisvesi altında elinden çıkarma siyaseti gütmektedir.

 Ancak unutulmamalıdır ki böylesi bir siyasetinin yanlışlığı Türkiye’ye gelecekte ağır bedellere yol açacaktır ve yine, ne yazık ki, bu bedelleri çocuklarımız ödemek zorunda kalacaktır.

 Gönül ister ki tarih bizi yanıltsın!

 Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ