Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Aralık 2016 ( 18810 görüntülenme )

Asgari Ücrette ŞOK TEKLİF!

Asgari Ücrette Şok Öneri…

 Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2017 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere bugün toplandı.

 İşçi ve işveren temsilcilerinin talep ve görüşlerini sunacağı toplantı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde başladı.

 6,5 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri öncesinde Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu üyesi Metin Demir asgari ücreti belirleme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

METİN DEMİR: ARTIŞ OLMASIN

 (TİSK) Yönetim Kurulu üyesi Demir bu yıl asgari ücrette artış yapılmaması gerektiğine dikkat çekerek, şöyle konuştu:

‘Her şey normalmiş gibi bir artış öngörülmesi, dengesizliğe yol açacak. Bu da hep beraber, hepimizi etkileyecek diye düşünüyorum. Çalışanlarımızın herhangi birinin, işini kaybetmemesi gerekiyor. İlave istihdam yaratmamız gerekiyor. Biz geçen yıl, bu yüksek orandaki artışın 2 yılda anca tolere edilebileceğini vurgulamıştık. Aynı şeyi tekrar ediyoruz.’(dha).

 Yani?

 İşveren sendikası diyor ki “asgari ücrette artış olmasın!”

 Nasıl olacak bu iş!

 Daha yeni yıl gelmeden her şeye zam yapılıyor, daha da yapılacak, asgari ücrete zam olmaz ise bu millet nasıl yaşayacak!

 Ekonomik sorunlara çözüm olarak asgari ücretlinin maaşına gözdikmek, İşveren sendikası adına utanç verici!

 

Erdal Sarızeybek

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Arınç'ın Evini Aramaya Giden Albay'ın Başına Gelmedik Kalmadı... Canlı Tanık anlatıyor... Darbe Soruşturmasında GARİP OLAY! İşte İsyancı Şeyhlerin Listesi... Tevrat'ta Geçen Kehanet Gerçek mi Oluyor!.. Yoksa... Bir Gecede Bir Cemaat Nasıl Terör Örgütü Oldu... Ünlü Nakşibendi Şeyhi BAKINIZ KİM ÇIKTI... Yok artık!... İran'dan BARZANİ'YE AĞIR ŞOK! Bakınız APAR TOPAR Türk Ordusu Neden Suriye'ye Gönderilmiş...

Sizin İçin Seçtik!

KAPAT
İŞGAL!.. Bu Belge AKP'yi Cayır Cayır Yakacak!