Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Aralık 2016 ( 18820 görüntülenme )

Asgari Ücrette ŞOK TEKLİF!

Asgari Ücrette Şok Öneri…

 Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2017 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere bugün toplandı.

 İşçi ve işveren temsilcilerinin talep ve görüşlerini sunacağı toplantı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde başladı.

 6,5 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri öncesinde Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu üyesi Metin Demir asgari ücreti belirleme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

METİN DEMİR: ARTIŞ OLMASIN

 (TİSK) Yönetim Kurulu üyesi Demir bu yıl asgari ücrette artış yapılmaması gerektiğine dikkat çekerek, şöyle konuştu:

‘Her şey normalmiş gibi bir artış öngörülmesi, dengesizliğe yol açacak. Bu da hep beraber, hepimizi etkileyecek diye düşünüyorum. Çalışanlarımızın herhangi birinin, işini kaybetmemesi gerekiyor. İlave istihdam yaratmamız gerekiyor. Biz geçen yıl, bu yüksek orandaki artışın 2 yılda anca tolere edilebileceğini vurgulamıştık. Aynı şeyi tekrar ediyoruz.’(dha).

 Yani?

 İşveren sendikası diyor ki “asgari ücrette artış olmasın!”

 Nasıl olacak bu iş!

 Daha yeni yıl gelmeden her şeye zam yapılıyor, daha da yapılacak, asgari ücrete zam olmaz ise bu millet nasıl yaşayacak!

 Ekonomik sorunlara çözüm olarak asgari ücretlinin maaşına gözdikmek, İşveren sendikası adına utanç verici!

 

Erdal Sarızeybek

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vay be!.. Bakınız bu Darbe Kime Karşı Yapılmış... BOP Haritasındaki BÜYÜK TUZAK Böyle Açığa Çıktı... Barzani'nin Amcası Ünlü Tarikat Şeyhi Ahmed Bakınız Ne Yapmış... ŞOK!.. Genelkurmay Başkanı Hulusi AKAR'a Bakınız Ne Yaptılar... Asgari Ücrette ŞOK TEKLİF! WikiLeaks Damat Berat'ın Belgelerini Yayınladı... Dikkat!.. ORTADOĞU'da KARTLAR AÇILDI... Rasim Ozan Kütahyalı'ya HAPİS YOLU!

Sizin İçin Seçtik!

KAPAT
IŞİD'den Türkiye'ye ÇAKAL TEHDİDİ!..